Kanadski dirigent je orkester Slovenske filharmonije vodil na koncertu v Cankarjevem domu. Violinistka je odigrala solistični part v Koncertu za violino in orkester v e-molu Felixa Mendelssohna Bartholdyja, koncert pa sta zaokrožili Osterceva Suita za orkester in Čajkovskova Suita št. 3 v G-duru.
Violinski koncert, s katerim se predstavlja Tasmin Little, je romantični klasicist Felix Mendelssohn napisal na pobudo violinista Ferdinanda Davida, krstno pa jo je leta 1845 v Leipzigu izvedel orkester Gewandhaus pod vsodtvom dirigenta Nielsa Gadeja in ob solističnem nastopu Ferdinanda Davida. Suito št. 3, ki jo je Čajkovski posvetil dirigentu Maxu Erdmannsdorfu, so leta 1885 izvedli v Sankt Peterburgu pod taktirko Hansa von Bülowa, skladba pa je takoj požela velik uspeh.
Naklonjenost slovanski glasbi
V Torontu rojenega Oliviera Munroeja mediji vse bolj prepoznavajo zaradi njegovih interpretacij slovanskih del, zlasti češke glasbe. Ljubezen do glasbe ga je popeljala po vsem svetu, kjer je sodeloval z najvidnejšimi orkestri, kot so Izraelska in Češka filharmonija, Nemški simfonični orkester iz Berlina, Sanktpeterburška filharmonija, simfoniki Danskega radia in drugi. Septembra lani je začel deseto koncertno sezono kot šef dirigent Filharmonije Janaček v Ostravi.
V Londonu rojena Tasmin Little se danes glasbi posveča v vlogi solistke in vodje zasedbe, kot so Norveški komorni orkester, Kraljeva filharmonija in Britten Sinfonia.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje