Radijca skušata preglasiti trušč helikopterjev. Foto: EPA
Radijca skušata preglasiti trušč helikopterjev. Foto: EPA
Malcom John Rebennack
Na živo glasbo bodo tudi prebivalci nedotaknjenih četrti New Orleansa verjetno morali še malo počakati. Foto: EPA

Glasbenik Kenny Claiborne in gostilničar Joshua Nascimento sta za tiste, ki kljub ukazu župana niso zapustili New Orleansa, organizirala poseben javni radio. Z balkona svojega stanovanja s pomočjo generatorja predvajata glasbo, ki naj bi za nekaj ducatov prebivalcev v njunem okrožju ustvarila vtis, da se življenje kljub opustošenju ni ustavilo.



Vabimo vas k prebiranju zgodbe o pustošenju orkana Katrina.
Nista kot rimski cesar Nero

Radijska postaja Claiborna in Nascimenta pa ni navdušila vseh. Številni prebivalci New Orleansa, ki so bili prisiljeni zapustiti mesto, so ju obtožili, da se zabavata v nepoškodovanih hišah, medtem ko drugi ne vedo, kdaj bodo spet imeli svoj dom. Ta natolcevanja pa je Claiborne zavrnil z zgodovinsko prispodobo: "Midva nisva Nero. Ne prirejava slavja, medtem ko Rim gori."

Dobrodelni kršitelji zakona
Radijca se morata soočati tudi z obtožbami, da ne upoštevata ukazov župana Raya Nagina, ki je zapovedal popolno evakuacijo mesta. Claibornu in Nascimentu pa se zdi županova zahteva popolnoma neumna, saj je njuna mestna četrt po besnenju Katrine ostala skoraj nedotaknjena. Poleg tega peščica prebivalcev pometa ceste, dovaža led ranjencem in na sploh skrbi za to, da mesto ne bo popolnoma zamrlo. Malo glasbe pa v trenutkih žalovanja zagotovo ne bo nikomur škodilo.