Koncert slovensko-makedonskega tria Balkanomad v Klubu KGB se bo začel ob 21. uri. Trio je plod dolgoletnega sodelovanja Bajse Arifovske in mariborskega tolkalista Damirja Mazreka, ki sta k projektu povabila pianista Dejana Berdena. Leta 2007 je pri založbi Goga izšla njihova zgoščenka Sotočja, ki je bila posneta z zasedbo Dazhbog ensemble.
Naslednja bo na oder stopila Turkinja kurdskih korenin Olcay Bayir. Rodila se je v Antepu v Turčiji, danes pa živi in ustvarja v Londonu, kjer je pridobila klasično izobrazbo operne pevke. V svojih pesmih portretira bogato kulturno dediščino turške pokrajine Anatolije in širše regije. Njena glasba je kolaž različnih slogov, elemente njenega prvobitnega kulturnega okolja spaja z džezom, neoklasiko in urbanimi zvoki 21. stoletja.
Ob 23.45 bo v dvorani Gustaf nastopila slovenska skupina Velebor, ki velja za vodilno hiphopovsko zasedbo v Sloveniji. Sestavljajo jo velenjska predstavnika Mrigo in Ghet ter mariborska naveza Emkej in Mito. Po številnih skupnih projektih so aprila letos postregli z albumom Božja Gamad. Z imenom skupine, naslovom albuma in tematikami, ki se jih lotevajo, skušajo opozoriti na pomen ravnovesja dobrega in slabega, ki ga jemljejo za svoj smisel življenja.
Jutri bosta v Klubu KGB na vrsti dva koncerta. Ob 21. uri bo nastopila violončelistka in pevka Ana Carla Maza s Kube. Javno nastopanje je začela pri desetih letih, ko je z očetom, slavnim pianistom Carlosom Mazo, nastopila na festivalu Jazz Plaza v Havani. V naslednjih letih je z očetom posnela pet albumov in igrala na številnih festivalih džeza po Evropi. 21-letna glasbenica je do zdaj sodelovala z glasbeniki, kot so Vincent Segal, Louis Sclavis, Bastien Lallemant, Richard Galleano, Sarah Murcia in drugi.
Sledil bo koncert zasedbe Vaudou Game (Togo, Francija), ki jo je v Lyonu ustanovil Peter Solo, sicer rojen v mestu Aneho - Glidji v Togu. Vaudou Game kombinirajo vudu ritme ljudstev Toga in Benina s surovim afro funkom in soulom iz sedemdesetih let 20. stoletja. Njihov zvok prikliče v spomin zvok legendarnih bendov, kot sta bila Orchestre Poly-Rythmo de Cotonouz in El Rego iz Benina, njihovo energično igranje v živo pa spomni na nastope Jamesa Browna in Otisa Reddinga.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje