Festival, ki ga dopolnjujeta tudi fotografska in oblikovalska razstava, se je odprl s koncertom, na katerem je nastopil trio Rabih Abou-Khalil, ki je poznan po zanimivem prepletu džeza, evropske klasične glasbe in arabske tradicionalne glasbe. Za njim je bil na vrsti Zlatko Kaučič z gosti, ki se predstavlja z novim projektom Vizionarja, ki je posvečen kraškemu literatu Srečku Kosovelu ter ameriškemu saksofonistu Steveu Lacyju.
Večer je sklenila zasedba Electric Barbarian, ki predstavlja glasbo, ki združuje hip hop, recitirano poezijo, džezovsko improvizacijo in gramofonske vložke. Uro pred koncertom so prav tako v Cankarjevem domu odprli razstavo džezovske fotografije Nade Žgank in Iztoka Zupana.
Od afrotitmov do madžarske tradicionalne glasbe
Drugi festivalski večer se je dogajal v Križankah, ki ga je ob spremljavi skupine The Gwo-Ka Masters odprl pihalec David Murray z afroameriškimi ritmi. Med bobne nas je nato popeljala bobnarka in producentka Val-Inc, večer pa je zaključila trojica Medeski, Martin & Wood iz New Yorka.
Tudi tretji večer se je dogajal v Križankah, kjer so najprej na oder stopil britanski saksofonist Soweto Kinch, ki v svojo glasbo pogosto vpleta raggae ritme. Mednarodno koncertno zasedbo je dopolnil madžarski saksofonist Mihaly Dresch, ki je s svojim nastopom napolnil ozračje z melanholijo, ki jo je našel v madžarski tradicionalni glasbi. Večer je sklenil nastop tria Beyond.
Vrhunec v znamenju nemškega pianista
Vrhunec festivala bo hkrati tudi njegov konec. 1. julija ob 21.30 bo tako v Cankarjevem domu nastopil nemški pianist Alexander von Schlippenbabachlo, ki v svojem izvajanju opazno sledi džezovskem pianistu Theloniousu Monku.
Spremljevlna oblikovalska razstava Niklausa Troxlerja bo od 29. junija do 15. septembra na ogled v galeriji Avla NLB.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje