Pogodba med skupino in omenjeno hišo namreč pravi, da hiša Emi na svetovnem spletu ne sme prodajati posameznih pesmi ali v kakršnih koli drugih kombinacijah, kot so se zvrstile na izvirnih albumih. Ker se Emi dogovora ni držal, so se glasbeniki odpravili iskat pravico na sodišče, ki je razsojalo o tem, ali sme Emi v spletni trgovini pesmi skupine Pink Floyd prodajati posamično. Tema obtožnice pa je tudi izračunavanje dela dobička, ki skupini pripada ob prodaji prek spleta.
Sodišče je odločilo v korist Pink Floydov, kar pomeni, da Emi na svetovnem spletu lahko prodaja le albume, kot so bili izdani. O tem, koliko diskografska hiša dolguje skupini, sodišče še odloča, znesek pa je ocenjen na 60.000 funtov.
Skupina je znana po albumih, kot sta The Wal in Wish You Were Here, posamezne pesmi z njiju pa tvorijo nekakšno celoto, kar je bil tudi argument skupine na sodišču. Trdili so, da bi njihova glasba morala biti poslušana kot celota, torej kot originalen album. Ob tem so izpostavili tudi pogodbo iz leta 1999, kjer je rečeno, da njihova glasba ne sme biti 'iztrgana' iz originalnega konteksta. Po drugi strani pa so odvetniki hiše Emi na sodišču trdili, da je bila ta pogodba podpisana pred razcvetom spletnih trgovin z glasbo.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje