Mesto Jimija Hendrixa, grunge rocka, skupin Nirvane, Pearl Jam, Soundgarden in Queensryche, legendarnega Brucea Leeja in njegovega tragično umrlega sina Brandona Leeja, mesto Gatesovega Microsofta, boeinga in ameriške letalske industrije ter mesto, kjer stoji arhitekturno kontroverzna knjižnica Nizozemca Rema Koolhaasa, je zdaj bogatejše še za en delček glasbene zgodovine.
Ugledni muzej Frye Art Museum je pred kratkim odprl veliko razstavo z naslovom The RetroFuturistic Universe of NSK, v okviru katere so na ogled umetniška dela skupin Laibach in Irwin ter nekateri dokumenti ostalih skupin NSK.
Praktično neznani zbiratelj
Razstavljena dela so iz privatne kolekcije ameriškega zbiratelja, poslovneža Neila Rectorja iz Ohia, ki ima poleg Laibachov in Irwinov v svoji zbirki tudi še dela Komarja in Melamida ter nekatere vidnejše ruske umetnike novejšega obdobja.
Razstava bo odprta štiri mesece, spomladi naslednje leto pa se v istem mestu obeta še izid knjige, posvečene skupini Laibach. Knjiga bo izšla pri založbi Scala House Press, ki že izdaja prevode knjig slovenskega avtorja Miha Mazzinija in je pred nekaj meseci objavila tudi angleško različico znamenitega Bartolovega Alamuta. Na odprtju razstave je bil prisoten tudi slovenski veleposlanik v ZDA, gospod Samo Žbogar.
Laibach so sicer v Seattlu nastopili že nekajkrat, prvič februarja 1993 v legendarnem Moore Theatru, zadnjič pa novembra 2004 v razprodani dvorani Neumo's Crystal Ballroom.
Ni časa za počivanje na lovorikah
Skupina Laibach, ki se je 21. in 22. aprila z dvema koncertoma uspešno predstavila rockovski publiki v okviru ljubljanskega Orto Festa, bo 5., 6. in 7. maja nastopila v Splitu, Reki in Zagrebu, 14. maja pa nadaljuje evropsko turnejo z nastopi v Švici, Nemčiji, Španiji, na Portugalskem, Holandiji, Belgiji in Skandinaviji.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje