Camerate od leta 1997 vodi sir Roger Norrington. Foto: Cankarjev dom
Camerate od leta 1997 vodi sir Roger Norrington. Foto: Cankarjev dom
Christian Arming
Christiana Arminga je zelo zgodaj odkril Seiji Ozawa. Foto: Cankarjev dom
Salzburška Camerata v Ljubljani

Na koncertu so glasbeniki, med katerimi se je kot solist predstavil pianist Gianluca Cascioli, poustvarili dve Mozartovi deli - Don Giovanni (uvertura) in koncert za klavir in orkester št. 13 v C-duru, KV 415, prisluhniti pa je bilo mogoče še Simfoniji št. 2 v D-duru, op. 36 Ludwiga van Beethovna.

Pol stoletja posluha za glasbeno bistvo
Slogovno prepoznavnost Camerate, ki je še danes naravnan k umetniškemu posredovanju glasbenega bistva, je izoblikoval umetniški vodja Sándor Végh. Povabilu glasbenikov so se v več kot 50-letnem obdobju delovanja odzvali številni vrhunski glasbeniki. Od leta 1997 vodi zasedbo dirigent sir Roger Norrington, kot glavni gostujoči umetnik pa violinist in dirigent Leonidos Kavakos.

Z največjimi svetovnimi orkestri
Christiana Arminga pogosto uvrščajo med deseterico najboljših dirigentov mlajše generacije. Dirigentovo nadarjenost je zgodaj odkril Seiji Ozawa, ki ga je nato pritegnil k sodelovanju z Bostonskim simfoničnim orkestrom in Novo japonsko filharmonijo. Arming danes redno sodeluje z Dunajskimi simfoniki, Češko filharmonijo, Münchensko filharmonijo, Stuttgartskim radijskim orkestrom.

Klavirski koncert je bil tudi v znamenju solista Gianluca Cascioli, ki se je začel leta 1994 uveljavljati kot čudežni deček. Danes se še ne tridesetletni solist predstavlja v najbolj cenjenih orkestrih, ob tem pa tudi kot dirigent komornih sestavov in samosvoj skladatelj.

Salzburška Camerata v Ljubljani