Udeleženci simpozija bodo razpravljali o vplivu Springsteenove poezije na razvoj ameriške sociologije, verskih študij, politike in družbe v zadnjih treh desetletjih. S simpozijem bodo univerzitetni profesorji izrekli priznanje rockerju, ki je prvi album izdal pred 32 leti.
Vpliv na politično prepričanje
Ker so tudi zgodnje Springsteenove pesmi še vedno zelo priljubljene, naj bi njihova sporočila še danes vplivala na pogled pevčevih oboževalcev na posredovanje ZDA v Vietnamu, posredno pa tudi na njihovo predstavo o današnji vlogi ZDA na Bližnjem vzhodu.
Po razcvetu kulturnih študij
Simpoziji o vlogi zvezdnikov popularne glasbe v oblikovanju sodobne družbe v ZDA niso nič novega. Akademske razprave o množični kulturi so se v Severni Ameriki močno razširile že v 80. letih, ko je v ameriškem družboslovju prišlo do razcveta tako imenovanih kulturnih študij. Zadnji veliki simpozij o katerem od priljubljenih pevcev je bil leta 1998, ko so univerzitetni profesorji in študenti na univerzi Stanford "secirali" delo Boba Dylana.
Springsteen v svetu akademikov
Ravno zato ker "strokovno" utemljene razprave o popularni glasbi niso nič novega, je bil Kenneth Wormack zelo presenečen, ko je ugotovil, da še prav na nobeni univerzi niso imeli predavanj o Bruceu Springsteenu, čigar pesmi so bile vedno tesno povezane z vsakdanjikom povprečnega Američana.
Zavedanje o pomenu Springsteenovega dela pa se je razširilo tudi na drugih univerzah. Na Državni univerzi v New Yorku so tako v okviru študija političnih znanosti ponudili predmet o Bruceu Springsteenu, Donna Luff, profesorica na univerzi Sheffield, pa bo izdala študijo Springsteenovih oboževalk.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje