Coldplay, Alicia Keys, Foo Fighters, Norah Jones, Katy Perry, Tony Bennett in Neil Young so bili med glasbeniki, ki so v petek v Convention Center v Los Angelesu igrali pesmi nekdanjega Beatla in tako prispevali tudi v dobrodelne namene. McCartney je namreč postal oseba leta fundacije MusiCares, ki vsako leto pred podelitvijo grammyjev s prireditvijo počasti legendarnega glasbenika ali glasbenico za ustvarjalne dosežke in dobrodelnost.
Vsi ljubijo Paula
"Odlično je, da sem tukaj. Fantastično je slišati vse te fantastične glasbenike, ki igrajo moje pesmi," je skoraj 70-letni McCartney nagovoril 2.800-glavo občinstvo, v katerem so bili med drugim tudi igralec Tom Hanks, komik Eddie Izzard, umetnica in vdova Johna Lennona Yoko Ono, lastnik Playboya Hugh Hefner in multimilijonarski podjetnik Richard Branson.
Večer je bil glasbeno obarvan, nastopajoči pa legende McCartneyja seveda kar niso mogli prehvaliti. "Ljubimo Paula in zelo smo srečni, da smo tukaj," je povedal pevec skupine Coldplay Chris Martin, preden so zaigrali We Can Work It Out, ki so jo The Beatles izdali davnega leta 1965. Tudi pevka Alicia Keys si je za nastop izbrala pesem liverpoolske četverice. Skladbi Blackbird je malce priredila besedilo in ob nastopu povedala: "Nikoli nisem vedela, koliko ta pesem govori o meni."
Glasba govori sama zase
Popovska pevka Katy Perry je za trenutek občinstvo peljala na limanice, ko je njena spremljevalna skupina zaigrala uvodne tone pesmi Live and Let Die, potem pa so hitro presedlali na eno največjih uspešnic vseh časov Hey Jude, ki so ji z glasom pritegnili vsi v dvorani. Tony Bennett je pesmi Here, There and Everywhere dodal svingovski pridih, Alison Krauss and Union Station so s pomočjo Jerryja Douglasa No More Lonely Nights odigrali v bluegrass slogu, Norah Jones pa je na klavirju zaigrala in zapela Oh! Darling. Paul McCartney je bil navdušen nad "razgrajaško" priredbo I Saw Her Standing There Neila Younga, s stoječim aplavzom pa je pospremil skupino Foo Fighters, ki so igrali pesem Jet skupine Wings.
Britanski komik in igralec Eddie Izzard je poskrbel za smeh s svojo različico življenjske zgodbe Paula McCartneyja, ki z resničnostjo ni imela kaj dosti povezave. Na koncu pa se je za trenutek zresnil in slavljencu namenil besede: "Za Paula McCartneyja besede niso potrebne. Glasba govori sama zase."
McCartney na odru na začetku in ob koncu
Tudi McCartney je večer preživel delavno, najprej z otvoritvenim glasbenim venčkom in ob koncu večera z intimnim vzdušjem in pesmijo My Valentine, ki jo je napisal za svojo novo ženo Nancy Shevell. Temu glasbenemu ljubezenskemu sporočilu je sledila I'm Gonna Sit Right Down and Write Myself a Letter, še ena pesem z njegovega zadnjega albuma Kisses On the Bottom, pri kateri se mu je na klavirju pridružila kanadska glasbenica Diana Krall. Potem je začel sir Paul dvigovati vzdušje, si slekel suknjič in na klavirju odigral pesem Nineteen Hundred and Eighty-Five, za konec pa poprijel še za baskitaro in v spremstvu Dava Grohla iz skupine Foo Fighters ter Joeja Walsha iz Eagles večer sklenil z venčkom pesmi Golden Slumbers, Carry That Weight in The End.
Prireditev je bila uspešna tudi po dobrodelni plati, saj so za fundacijo MusiCares zbrali kar 6,5 milijona ameriških dolarjev, kar je največ v 22 letih, odkar deluje. Katy Perry je obljubila, da bo fundaciji podarila najmanj četrt milijona dolarjev, ki jih bo zbrala z izdajo dobrodelne pesmi. Fundacija MusiCares med drugim pomaga posameznikom v glasbeni industriji, ki se znajdejo v finančnih ali zdravstvenih težavah oziroma pri zdravljenju odvisnosti od alkohola ali mamil.
Utrinke s prireditve v čast Paula McCartneyja si oglejte v spodnji galeriji fotografij.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje