Za koncert je zbor pripravil svoje uspešnice iz slovenske glasbene zakladnice, vse od skladb Franceta Marolta (V klošter bi rada šla, Kangalilejska ohcet, Soldaški boben) in Zorka Prelovca (Sedem si rož) pa do Petra Jereba (O kresu, Pelin roža) in Danila Švare (Tri beneške, Od Martina Kebra).
Ljubljanski oktet je bil ustanovljen leta 1972 kot Študentski oktet v vrstah akademskega pevskega zbora Tone Tomšič. V času svojega neprekinjenega delovanja se je razvil v enovit umetniški ansambel in sodi med najbolj reprezentativne slovenske izvajalce komorne vokalne glasbe.
Prenašalci domačega izročila
Slovenske ljudske in umetne pesmi so eden pomembnejših delov repertoarne zasnove okteta. Od slovenskih umetnih pesmi je oktet izvedel skoraj vse za moške zbore iz obdobja renesanse, romantike in čitalništva. Posebno mesto v delovanju okteta imajo skladbe sodobnih slovenskih skladateljev. Oktet je premierno izvedel več kot 50 sodobnih slovenskih del, so sporočili iz zbora.
Obsežen del železnega repertoarja Ljubljanskega okteta predstavljajo tudi skladbe Gallusa, Palestrine, Hasslerja, Haydna, Mozarta, Schuberta, Schumanna, Mendellsohna, Brahmsa, Bartoka, Brucknerja, Čajkovskega, Dvoržaka, Janačka, Poulenca in drugih.
S tako oblikovanim programom se zbor udeležuje pomembnih festivalov in tekmovanj komorne glasbe doma in na tujem. Zbor je tudi večkratni zmagovalec tekmovanja radijskih posnetkov pri RTV Slovenija in dobitnik najvišjega priznanja za dosežke na področju vokalne glasbe - Gallusove plakete.
Umetniški dosežki Ljubljanskega okteta so dokumentirani na številnih posnetkih radijskih in televizijskih hiš doma in na tujem ter na več gramofonskih ploščah, kasetah in zgoščenkah.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje