Slovenski oktet, ki je nastal na pobudo slovenskih izseljencev v Združenih državah Amerike, ki so želeli svojo slovensko zavest v tujem kraju utrditi in oplemenititi z domačo pesmijo, sestavljajo Andrej Ropas in Vladimir Čadež (1. tenor), Janez Triler in Rajko Meserko (2. tenor), Jože Vidic in Primož Dekleva (bariton) ter Matej Voje in Janko Volčanšek (bas).
Prvič pod vodstvom Janeza Boleta
Začetki okteta segajo v leto 1951, ko je Ministrstvo za kulturo v sodelovanju s Slovensko izseljeniško matico v prostorih Slovenske filharmonije v Ljubljani na avdiciji potrdilo zasedbo, v kateri so se predstavljali Janez Lipušček in Gašper Dermota, Marij Kogoj in Božo Grošelj, Roman Petrovčič in Tone Kozlevčar ter Tone Petrovčič in Artur Šulc, usmerjal pa jih je umetniški vodja Janez Bole.
Desetletje prenovljenega ansambla
V svojem več kot petdesetletnem poslanstvu, v katerem je v oktetu prepevalo preko štirideset pevcev, je oktet slovensko pevsko kulturo ponesel na vseh pet celin. Najnovejša zasedba Slovenskega okteta nadaljuje tradicijo ansambla in si prizadeva, da bi ohranjala visoko kakovost njegovega petja in veliko priljubljenost med navdušenci glasbe, ki ljubijo slovensko pesem in ubrano petje nasploh. Nova pot Slovenskega okteta se je začela s pomembno prenovo ansambla leta 1996, ko se je oktet tudi pravno ustanovil kot Kulturno društvo Slovenski oktet. Koncert v Postojnski jami bo snemala tudi Televizija Slovenija.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje