Nastopi takih vrhunskih glasbenikov se v Ljubljani po navadi zgodijo v Križankah ali Cankarjevem domu, zato je bilo že malce nenavadno, da so koncertirali na Prešernovem trgu.
A izkazalo se je, da niso zgrešili svojega mesta, saj je bil trg skorajda premajhen za vse, množica pa je navdušeno spremljala koncert. Prav tako mnogi ne pomnijo, kdaj je kakšna glasbena skupina ob taki uri (igrati so začeli ob 18. uri) napolnila osrednji ljubljanski trg.
Orkester Ferenc Santa jr. je predstavila Svetlana Makarovič, katere pismo so na začetku prebrali za uvod, kjer je poudarila, da bo med dveurnim nastopom vmes 15-minutni odmor, zato da nastopajočih ne bodo motili cerkveni zvonovi, kar je pospremila z besedami, da Cerkev nima posluha za glasbo.
Po odmoru pa je prišla na oder tudi sama, pridružil pa se ji je ljubljanski župan Zoran Janković, ki je dejal, da je vesel, da je dan osvoboditve Ljubljane v drugi svetovni vojni postal tudi dan Evrope. Govor sta oba končala s parolo "Smrt fašizmu - svoboda narodu," nato pa je orkester dogodku v čast zaigral še pesmi Bandiera rossa in Bella ciao.
Koncertno polno praznovanje 40-letnice
Koncert je bil sicer uvod v drugi del praznovanja 40-letnice Radia Študent, ki je začel oddajati prav 9. maja 1969. Dan so namreč začeli ob 16. uri pred Filozofsko fakulteto, kjer so se simbolično spomnili zasedbe fakultete leta 1971.
Nato se je dogajanje preselilo na Prešernov trg, kjer so orkestru sledile skupine Ana Pupedan, Moveknowledgemest, Buldogi, Niet, Bratko Bibič & The Madleys, kot presenečenje pa Pankrti.
Večer se je nato nadaljeval na Metelkovi in Tovarni Rog, kjer so v vseh klubih brezplačno nastopili udeleženci vseh sezon Klubskega maratona.
B. K.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje