Leta 1973 je v Cambridgeu ustanovil Akademijo za staro glasbo (Academy of Ancient Music), pri čemer je na nek način nadaljeval tradicijo predhodnice iz 18. stoletja. Njen namen je svoje člane izuriti v izvajanju stare glasbe na izvirnih glasbilih ali njihovih kopijah.
Do danes so izdali več kot dvesto posnetkov, med katerimi je tudi znameniti Händlov oratorij Mesija, ki so ga pri BBC Music Magazinu uvrstili med petdeset najboljših glasbenih posnetkov vseh časov. Akademija za staro glasbo je za svoje delovanje prejela še več drugih, tudi prestižnih priznanj. Njihov repertoar prav tako vključuje novejšo glasbo, ki je zložena za baročne sestave. Hogwood jo je vodil do leta 2006.
Nov zvok stare glasbe
Hogwood je izvajanje stare glasbe na izvirnih glasbilih ali njihovih kopijah utemeljil na muzikoloških raziskavah, njegov cilj je bil svež, lahkotnejši in jasnejši zvok starih del. On sam je bil tudi vrhunski izvajalec na eni izmed različic čembala.
V okviru Akademije za staro glasbo so bila njegove pozornosti deležna tudi dela modernih skladateljev, med njimi na primer Igorja Stravinskega, Benjamina Brittna in Aarona Coplanda, posnel pa je vse simfonije klasikov Wolfganga Amadeusa Mozarta in Ludwiga van Beethovna.
Christopher Hogwood, ki je veljal za zelo karizmatičnega dirigenta, se je rodil leta 1941 v Nottinghamu. Po poročanju tujih medijev je umrl po nekajmesečni bolezni na svojem domu v Cambridgeu.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje