Leta 1942 v Ljubljani rojeni Lorenz je več kot pol stoletja z bratoma Tomažem in Matijo nastopal v Triu Lorenz, obenem pa je sodeloval tudi pri snemanju plošč in kaset za domače in tuje radijske in televizijske hiše. Za svoje glasbene dosežke je Primož Lorenz med drugim prejel tudi dve nagradi Prešernovega sklada, nagrado Društva slovenskih skladateljev (društvo je Primoža Lorenza leta 1998 imenovalo tudi za svojega častnega člana), nagrado JRT za najboljši komorni posnetek, zlato medaljo Društva jugoslovanskih skladateljev in red zasluge za narod s srebrnimi žarki.
Boj za oživljanje mestnih jederPrimož Lorenz nam bo v spominu ostal tudi kot promotor kulturnega življenja v starih jedrih slovenskih mest. Ta del svoje dejavnosti je Primož Lorenz uresničeval kot predsednik ljubljanskega Društva za oživljanje kulturne podobe starega mestnega jedra in nacionalnega projekta Imago Sloveniae. Projektu, katerega cilj je promocija slovenske kulture na najvišji ravni - poudarek je predvsem na glasbi, se je do zdaj priključilo že skoraj 30 slovenskih občin, njegovi sodelavci pa so se lotili tudi promocije slovenske kulture na tujem.
Širjenje poznavanja slovenske glasbene ustvarjalnosti
V vlogi promotorja slovenske kulturne ustvarjalnosti je Primož Lorenz vedno deloval tudi kot član družinske zasedbe. Trio Lorenz je namreč pri oblikovanju svojega repertoarja, ki ga je večinoma izvajal kar na pamet, posebno pozornost namenjal skladbam domačih avtorjev. Pomen tria so prepoznali tudi številni domači skladatelji, ki so nekaj del napisali posebej za Trio Lorenz.
Zvestoba ljubljanski Akademiji za glasbo
Primož Lorenz si je akademsko glasbeno izobrazbo pridobil s študijem na ljubljanski Akademiji za glasbo, kjer je diplomiral leta 1966. V isti ustanovi je študij tudi nadaljeval in ga sklenil z magisterijem iz komorne igre. Akademiji je Primož Lorenz ostal zvest tudi pozneje. Leta 1972 je začel poučevati, in sicer je na študente prenašal znanje o igranju klavirja in o komorni igri, od leta 2001 je imel naziv rednega profesorja.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje