Jani Kovačič za novo folkloro zmedene sodobne družbe označuje urbani džez. Lotil se ga je tudi sam, svoje nove skladbe pa je poimenoval Jazzitette. Pri projektu Cerebus Hotel Jazzitette je s Kovačičem sodeloval Igor Lunder. Ta je skladbe, ki smo jim lahko prisluhnili v Studiu 14 Radia Slovenija, priredil za Big Band RTV Slovenija. Igor Lunder se je na predstavitvenem večeru Jazzitett predstavil tudi v vlogi dirigenta, ki je vodil vodilni džezovski orkester v Sloveniji.
Zgodbe o propadanju posameznika?Tradicionalna folklorna glasba je bila tudi način podajanja pravljic, ki so sestavljale ustno izročilo prebivalcev nekdanjih skupnosti, ki so bile precej bolj "prizemljene" in ne tako "raztelešene", kot so posamezniki, ki sestavljajo sodobno kvaziskupnost. Kvaziskupnost zato, ker danes pravzaprav vsak živi le zase, z drugimi pa se bolj ali manj povezuje le površinsko. Kot je zapisal Jani Kovačič, posameznik razpada na nešteto subjektov, in to decentriranost opisujejo tudi nove skladbe kantavtorja, ki že več kot dve desetletji slovi kot eden najduhovitejših avtorjev besedil.
Preučevanje folklorne glasbe prejšnjih rodov je preučevanje duhovne podstati naših prednikov in njihovega načina življenja. Lahko sklepamo, da si zanamci, ki bodo pregledovali tokratni izdelek Janija Kovačiča, ne bodo mogli o nas misliti nič kaj dobrega. Zgodba o posameznikih obdobja postpostkatasrofičnosti, ki jih skozi življenje vodi le nikoli potešena želja, je namreč precej tragična.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje