Niz poletnih koncertov v sodelovanju z Mestnim muzejem je že sedmo leto zapored pripravila glasbena agencija im.puls. Foto: /www.mgml.si
Niz poletnih koncertov v sodelovanju z Mestnim muzejem je že sedmo leto zapored pripravila glasbena agencija im.puls. Foto: /www.mgml.si
Iva Stanič
Na uvodnem večeru Ati Soss, kot ga čutimo danes bodo nastopili Nuška Drašček, Iva Stanič, Katja Šulc, Boris Cavazza, Blaž Jurjevčič in drugi. Foto: MMC RTV SLO/ A. J.
Jure Godler in Tilen Artač
Jure Godler in Tilen Artač sta pripravila novo predstavo, ki povezuje glasbo, humor in čarovnije. Foto: MMC RTV SLO

Četrtkovi večeri bodo že sedmo leto v muzejski atrij prinašali glasbo različnih stilov, znova pa bodo posebno priložnost dobili glasbeniki mlajše generacije. Te bo letos zastopal godalni kvartet Calisto, ki muzicira že osmo leto ter navdušuje s svojim resnim pristopom in dovršeno interpretacijo. Nastopil bo 14. julija.
Uvodni koncert bo posvečen skladatelju, klarinetistu, saksofonistu in aranžerju Atiju Sossi, ki ga strokovna javnost uvršča med najpomembnejše slovenske džeziste v naši zgodovini. Soss, ki je študiral v Ljubljani in Parizu ter diplomiral iz klarineta in prava, je bil od leta 1950 prvi altsaksofonist in solist Plesnega orkestra Radia Ljubljana. Zaposlovali so ga tudi komponiranje, dirigiranje in aranžerstvo, podpisal pa se je pod vrsto uspešnic, šansonov in instrumentalnih tem - Ura brez kazalcev, V Ljubljani, Včeraj, danes, jutri ... -, ki jim bo mogoče prisluhniti tudi na koncertu.

Celoten program najdete tukaj.

Po uvodnem koncertu in tistem, posvečenem mladim glasbenim izvajalcem, bo tretji poletni koncert 21. julija namenjen najnovejšemu glasbeno-gledališkemu projektu pianista Jureta Godlerja in violončelista Tilna Artača, ki nastopata pod imenom GodArt, širši javnosti pa sta poznana kot komedijanta, imitatorja in glasbenika.
Teden pozneje bo 28. julija sledil nastop dunajske zasedbe Wiener Instrumentalsolisten, ki se bo v ambientu muzejskega atrija predstavila s programom Od Gustava Mahlerja do Glenna Millerja in tako po svoje zaznamovala stoletnico smrti Gustava Mahlerja, ki je v sezoni 1881/82 deloval v Ljubljani.
Od klasike do gipsyja
Tudi prvi avgustovski koncert 4. avgusta bo posvečen klasični glasbi, ko bo nastopil eden najboljših pianistov v mednarodnem merilu, Petar Milić. Predstavil se bo z deli Schuberta, Beethovna, Škerjanca in Liszta. Letošnji program cikla se bo 11. avgusta sklenil z enim najbolj izvirnih in kreativnih slovenskih skladateljev in instrumentalistov, pihalcem Vaskom Atanasovskim. S svojim triom bo poslušalce popeljal na glasbeno popotovanje, na katerem se bodo srečali balkan gipsy, sving in klezmer glasba.