Willie Nelson je že večkrat ostro nastopil proti vojni in ameriški zunanji politiki. Foto:
Willie Nelson je že večkrat ostro nastopil proti vojni in ameriški zunanji politiki. Foto:

Ne gre le za prehodno muho. Nelson se z idejo o reggae projektu ukvarja že deset let. Ljubezni do jamajške glasbe se je nalezel, ko se je leta 1995 na sončnem otoku poslovno sestal s Chrisom Blackwellom, ustanoviteljem založbe Island Records. Blackwell se takrat nad idejo o reggae Willieju ni navdušil, zato je glasbenikovo delo v tej smeri zastalo. Res pa je, da je že njegov naslednji album Spirit (1996) countryju primešal nemalo jamajškega zvoka.

Poplačana vztrajnost
Več let pozneje je Nelson stare posnetke znova privlekel iz arhiva in tokrat z njimi prepričal založbo Lost Highway. Na albumu, ki bo naposled izšel avgusta, bosta poleg Williejevih pesmi tudi priredbi Johnnyja Casha (I'm A Worried Man) in Jimmyja Cliffa (The Harder They Come).

Več kot le pevec
Willie Nelson je že več let prava ameriška ikona. Nedvomno kakovostno glasbo včasih celo zasenči njegova podoba starega hipijevskega trubadurja. Kljub zrelim letom Nelson ostaja zavzet liberalec, ki se je pripravljen opredeliti do perečih vprašanj. Letos je na primer s pomočjo glasbenega kolega Neila Younga ustanovil podjetje Willie Nelson's Biodiesel, ki biološko gorivo proizvaja iz različnih rastlinskih olj.