Petindvajsetletni Tetičkovič je tolkalec, večkrat nagrajeni skladatelj in aranžer. Živi in ustvarja v New Yorku; diplomiral je na The New School For Jazz and Contemporary Music. Ob še nekaj drugih nagradah je dvakrat prejel nagrado za mlade džezovske skladatelje ameriškega združenja skladateljev, avtorjev in založnikov (ASCAP).
Pred vrati New Yorka
Navdih za projekt The Port of Life je našel v slavnem otoku Ellis, majhnem otočku ob južnem delu Manhattna, ki je bil največje emigracijsko središče Amerike. Vsak priseljenec, ki je ali uspešno ali neuspešno prešel emigracijske postopke, je bil za zmeraj zaznamovan z edinstveno izkušnjo in bil zaslužen za nastanek nove in malo drugačne nove kulture oziroma polikulture.
"Tudi glasbeniki, med njimi številni skladatelji judovskega rodu, ki so pozneje soustvarili džezovske standarde. Na tem otoku se mi je zazdelo, da moram uglasbiti tudi svojo zgodbo," je 25-letni glasbenik povedal za današnji Dnevnik.
Osrednji del projekta Port of Life je skoraj uro trajajoča Suita akulturacije, skozi katero predstavi celotno psihološko zgodbo vseh občutkov, skozi katere priseljenec prihaja. Zaokrožujeta jo dva razpolovljena dela naslovne skladbe Port of Life.
Pri podajanju njegove zgodbe ga bodo spremljali ameriški basist Myles Sloniker, pianist Marko Črnčec, kitarist Jani Moder, saksofonist Lenart Krečič, trobentač Tomaž Gajšt, Matija Krečič in Janus Atelier kvartet na godalih ter pevka Alba Nacinovich. Za vizualno podobo nastopa je poskrbel Andrej Lamut.
"Džez vidim kot neko neprestano razkrajajočo zmes, ki pa se ves čas sestavlja na novo. Nikoli ni statičen, ves čas je v razvijanju, kar se verjetno najbolj kaže prav v New Yorku," je za časopis še povedal Tetičkovič.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje