Filmar Michael Murphy, avtor dokumentarca Make It Funny o koreninah črnske glasbe v New Orleansu, je dejal, da je bil Treme še danes eno od glasbeno najbolj živahnih območij v mestu. Džez naj bi "izumili" pianisti, ki so pred vhodi v bordele v predelu Storyville v Tremu z glasbo 24 ur na dan privabljali goste.
Park znamenitega meščanaV okrožju Treme je tudi park Louisa Armstronga, okoli katerega je zraslo več džezovskih klubov, v parku pa so zadnja leta pogosto prirejali tudi džezovske parade. Louis Armstrong sicer velja tudi za najbolj znamenitega meščana New Orleansa.
Pogreb kot džezovska zabava
Črnski prebivalci New Orleansa se od džeza nočejo posloviti tudi po smrti. Posebnost živahnega mesta so namreč tudi tako imenovani džezovski pogrebi. To so pogrebne procesije, ki se vijejo skozi mesto, spremlja pa jih džezovska godba, ob kateri pogrebci poplesujejo in prav nič ne dajejo vtisa žalujoče druščine.
Glasba na vsakem koraku
Pred divjanjem orkana so se po mestu razlegali tudi drugi prešerni zvoki, ne le džezovske melodije. Ena od glavnih značilnosti mesta je namreč njegova izjemna kulturna raznolikost in življenje na ulici. ob vsaki uri dneva so sprehajalci po ulicah New Orleansa lahko prisluhnili konglomeratu glasbenih slogov od pristnega rhythm&bluesa, prek kitarskega folka do različnih oblik džeza.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje