Sam sem na trgu že 30 let. Bi pa država morala pomagati umetnikom, ki nas doma in v tujini zastopajo s presežki, je v MMC-jevi spletni klepetalnici povedal Zlatko Kaučič.
Tolkalec, bobnar in skladatelj je povedal še, da je glasba del njegovega življenja, preostali čas pa posveti naravi, kjer tudi dobi navdih. Še zmeraj veliko igra v tujini, na vprašanje, kako bi primerjal pogoje za delo doma in drugod, pa je odvrnil, da so pogoji, kar se tiče igranja, trenutno slabi za vse glasbenike, za džeziste pa še toliko bolj. Številni nadarjeni mladi slovenski glasbeniki so se zato že odločili, da poklicno pot nadaljujejo v tujini.
Džez bo njegovih besedah krize ne pozna, vsaj ne, kar se tiče novih smernic. Problem je odnos ljudi, ko slišijo besedo džez, in odnos medijev, v katerih redko beremo o tem, je še dodal.
Na vprašanje, kaj bi svetoval mladim glasbenikom, ki samo s tem poklicem težko preživijo, pa je odvrnil: "Ja - grozno je! Prva stvar, ki se jo moraš vprašati, je, ali res hočeš biti glasbenik v tem času? To je stvar notranjega občutka, če je ta ljubezen velika, moraš iti do konca, ker potem te bo 'bolelo'!"
V živo ga bomo lahko spet slišali v ponedeljek
In kako doživlja pozive nekaterih umetnikov kolegom, naj se ne zanašajo na državo, temveč naj se znajdejo na trgu? To sam počnem že 33 let, odgovarja in dodaja, da bi država vsekakor morala pomagati umetnikom, ki nas zastopajo s presežki doma in v tujini. Na vprašanje, kako kot avtor nekaj desetih plošč gleda na nalaganje glasbe s spleta, odgovarja, da sam tega ne počne, saj si glasbeniki plošče izmenjavajo. To se mu zdi bolj "nobel", poleg tega pa ima rad v rokah cede ali vinilno ploščo.
V živo ga bomo lahko spet slišali že prihodnji ponedeljek, ko bo imel koncert s Paulom McCadlessom iz ZDA in mariborskim kitaristom Samom Šalamonom.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje