Izbrali so ga zaradi inovativne, celovite in vključujoče vloge, ki predlaga tudi vključevanje migrantov.
"Pozdravljam imenovanje Šardže za svetovno prestolnico knjige, pa tudi prizadevanja mesta, da bi bilo branje na voljo čim večjemu številu ljudi, zlasti marginaliziranim populacijam, kot gonilo socialne vključenosti, ustvarjalnosti in dialoga," je ob tem povedala generalna direktorica Unesca Irina Bokova.
Beri - si v Šardži
S sloganom Beri - si v Šardži se bo program osredotočil na šest tematik: inkluzivnost, branje, dediščino, ozaveščanje, založništvo in otroke. Med dogodki bodo tudi konferenca, posvečena svobodi govora, tekmovanje za mlade pesnike, delavnice za ustvarjanje knjig z Braillovo pisavo in taktilnih knjig ter prireditve za večetnično prebivalstvo v Šardži.
Nove pobude za literarno ustvarjanje
Cilj mesta je spodbujati kulturo branja v Združenih arabskih emiratih in ustvariti nove pobude za literarno ustvarjanje na tem območju in v ostalem delu arabskega sveta. Vzporedno z nizom dogodkov bo svetovna prestolnica knjige predstavila tudi založniško središče Šardža, ki bo v celoti namenjeno založništvu in tiskanju. To bo prvo mesto te vrste v regiji, posebej razvito za potrebe podjetij in institucij, ki delujejo na področju založništva. Namen središča je okrepiti knjižno industrijo s spodbujanjem široke produkcije in razširjanja publikacij v arabskem svetu.
Šardža bo nasledila letošnje Atene
Dogodki, pripravljeni za svetovno prestolnico knjige, se bodo začeli 23. aprila 2019, na svetovni dan knjige in avtorskih pravic. Mesta, imenovana za Unescovo svetovno prestolnico knjige, se zavežejo, da bodo promovirala knjige in branje ter organizirala dejavnosti čez leto.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje