Kot je dodal, ga to plaši. "Če storim kaznivo dejanje, bom s tem povzročil resne težave Wasedi," je njegove besede povzela francoska tiskovna agencija AFP. 72-letni Murakami je znan po romanih, v katerih prepleta osamljenost sodobnega življenja z absurdnimi situacijami.
Romani, plošče in drugi predmeti
Obiskovalci si bodo v novi knjižnici lahko izposodili njegove romane, plošče in druge predmete, povezane z njim. V knjižnici bo med drugim tudi replika Murakamijevega minimalističnega delovnega prostora, kavarna in celo radijski studio.
Obokano leseno notranjost in trendovsko fasado knjižnice je oblikoval priznani japonski arhitekt Kengo Kuma. Ta je med drugim zasnoval tokijski nacionalni stadion, ki je bil prizorišče poletnih olimpijskih iger.
Knjižnica je nastala v prostorih nekdanje učilnice v kampusu, kjer je Murakami pred petimi desetletji študiral, v času velikih študentskih gibanj. Pisatelj upa, da bo prostor tudi danes študentom omogočal, da bodo lahko razvijali in sledili svojim idejam.
Bodoči odprti raziskovalni center?
Uradno ime knjižnice je mednarodna hiša literature Waseda, za javnost pa bo vrata odprla vsak hip, 1. oktobra. V prihodnje bodo na police dodajali tudi dela drugih avtorjev. To zamisel Murakami podpira, saj si želi, da bi knjižnica postala odprt raziskovalni center, še piše AFP.
Njegova dela veljajo za lirično in nadrealistično romanopisje, v katerem pogosto slika junake na obrobju japonske družbe. V slovenščini lahko beremo precejšnji del Murakamijevega opusa, romane Kronika ptiča navijalca, Norveški gozd, Uboj komturja, Kafka na obali, Ljubi moj sputnik in 1Q84, delo O čem govorim, ko govorim o teku ter zbirko kratke proze Slon izginja.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje