Društvo je nagrajenca razglasilo na letošnjem kongresu založnikov v Izoli.
Delo nagrajencev, zlasti brezplačna knjižna revija Bukla kot njun skupni projekt, ki neprekinjeno izhaja od leta 2005, predstavlja temeljno os pri pospeševanju bralne kulture v Sloveniji. V dveh desetletjih sta Renate in Samo Rugelj s svojo strokovnostjo in predanostjo ustvarila neprecenljiv prostor za promocijo domačih in tujih književnih del, in to v času, ko se tržno založništvo pogosto spopada z izzivi preživetja, so zapisali v utemeljitvi.
Prispevek k večanju prepoznavnosti domačih avtorjev
Bukla izrazito skrbi za popularizacijo knjižne in bralne kulture, kar ima velik pomen za razvoj in ohranjanje jezika kot tudi nacionalne in kulturne identitete. Poseben poudarek je na večanju prepoznavnosti domačih avtorjev, pisateljev, slovenskih promotorjev branja in drugih deležnikov, ki profesionalno skrbijo za to področje, kar povečuje stik med avtorji in bralci ter dviguje ugled, branost in dostopnost domačega leposlovja.
Spodbujanje zavesti, da je branje vrednota, ki jo je vredno gojiti
S svojo vizijo in strateškim pristopom sta založnika Buklo pripeljala na mesto osrednjega medija za odločanje o bralnih izbirah, kar potrjujejo tudi neodvisne raziskave bralne kulture. Revija z več kot 40.000 bralci na številko že dve desetletji nagovarja širšo slovensko javnost in ponuja prostor za predstavitev več kot tisoč knjig letno, s čimer prispeva k spodbujanju zavesti, da je branje vrednota, ki jo je vredno gojiti. S svojo dostopnostjo sleherniku omogoča kontinuirano spremljanje celovite knjižne ponudbe in dogodkov v zvezi s knjigami, kot so nastopi, razstave, gostovanja, je zapisno v utemeljitvi.
Renate in Samo Rugelj sta po njihovem mnenju dokaz, da je bilo potrebnega veliko strokovnega znanja, neomajne strasti in vztrajnost, da sta z Buklo v nezavidljivih finančnih razmerah vztrajala 20 let in v tem času revijo naredila vseslovensko.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje