V četrtek, 2. 12. ob 19. uri, vas vabimo v Multimedijski center KIBLA v Mariboru na pogovor dveh filozofov na temo Zakaj Deleuzova misel potrebuje literaturo. Sodelujeta Rok Benčin (tudi avtor spremnega teksta h knjigi) in Tadej Troha.
Kritika in klinika je Deleuzov izbor tekstov o literaturi, natančneje o temeljnih konceptih in dilemah literature. Deleuze zastavlja vprašanje pisave, natančneje »manjšinske« pisave, ki v svojem jeziku izumlja nov, tuj jezik. Takšna pisava, ki jo lahko najdemo v literarni umetnosti, spravlja na površje notranjo zunanjost jezika in s tem pisavo nagiba v »delirij«. Toda ta delirij ni nevrotičen, temveč onkraj nervoze izsili »zdravje«. Pisatelji po Deleuzu niso bolniki, temveč zdravniki civilizacije. Knjiga odpira tudi vprašanje odnosa med filozofijo in literaturo. Tega odnosa se loteva v obeh smereh. Ne le da poskuša iz del Carrolla, Becketta, Lawrencea in drugih izčrpati filozofske koncepte, ampak poskuša tudi preko poezije povedati nekaj novega o filozofiji.
Humanistični razgovori so cikel razprav o knjigah iz humanistične zbirke Koda, ki jo izdaja Študentska založba.
Razprave se nadaljujejo februarja 2011: Michel Foucault, Mladen Dolar, Andrej Medved ...
Knjige lahko na dogodku kupite po znižani ceni, prav tako pa bodo na voljo paketi humanistike: 4 knjige za 39,00 €.
Dogodek pripravljamo v sodelovanju s Študentsko založbo.
Vabljene in vabljeni!
Vstopnine ni.
Program je podprt s strani Javne agencije za knjigo Republike Slovenije.
Info:
Mirjana Predojevič
mirjanap@kibla.org
Novico je napisal uporabnik kibla.
Predlogi
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje