Direktor murskosoboške galerije Franc Obal, Cosme de Baranano (Valencia), Lorand Hegyi (Saint-Etienne),Raminta Jurenaite (Vilna), Bo Nilsson (Stockholm) in Sabine Maria Schmidt (Duisburg) so izbrali 30 umetnikov iz 25 evropskih držav, ki razstavljajo na temo statuete. Majhne človeške figure so namreč spet postale aktualne s številnimi prazgodovinskimi najdbami, ki jih arheologi izkopavajo po celem svetu.
Trienale poteka pod umetniškim vodstvom Christopha Brockhausa, direktorja Centra mednarodne skulpture v Duisburgu.
Figure na vzhodu in zahodu
Umetniki iz različnih koncev Evrope z razstavljenimi deli ponazarjajo, kako se je tema statue razvijala na vzhodu naše celine in kako na zahodu, kjer se je je dolgo držala oznaka konvencionalnosti.
Slovensko ustvarjalnost, posvečeno človeški figuri, na trienalu zastopa Karmen Jazbec.
Na ogled do konca leta
Na posebni razstavi se predstavlja tudi zmagovalec trienala leta 2001 nemški kipar Erwin Heerich, ki je z risbami, skulpturami, modeli in fotografijami prikazal, kako razume arhitekturo. Trienale bo na ogled do 31. decembra.
Evropska ali svetovna mala plastika
Poleg Murskosoboškega trienala, ki je bil ustanovljen leta 1973, v Evropi deluje še en trienale sodobne male plastike, in sicer trienale v Fellbachu pri Stuttgartu.
V nasprotju s slovenskim, ki se posveča evropskemu ustvarjanju, pa se nemški ne omejuje geografsko, omejitev je le tematska, saj za vsako razstavo določijo temo. Prav tako programsko usmeritev pa so za zadnja dva trienala sprejeli tudi v Murski Soboti.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje