Tamkajšnji muzej Hamburger Kunsthalle se je namreč odločil ponuditi začasni dom kontroverzni orjaški kocki, ki še najbolj spominja na črni kvader, imenovan Kaaba, okoli katerega krožijo muslimanski verniki, ki romajo v Meko.
Sožitje s Kazimirjem Malevičem
Direktor hamburškega muzeja Hubertus Gassner, ki je prepoznal pravo človekoljubno sporočilo Schneiderjeve inštalacije, je kocki namenil prostor med starinsko stavbo, v kateri najdemo zbirke "njegovega" muzeja, in ustanove Galerie der Gegenwart in Hamburg (Galerija sodobnega Hamburga). Kocka bo pospremila razstavo Der schwartze Quadrta - Malewitsch und die Folgen bis heute (Črni kvadrat - Malevič in njegove sledi do danes).
Oblikovnih podobnosti med delom ruskega utemeljitelja umetnosti suprematizma Kazimirja Maleviča in skulpturo Gregorja Schneiderja ne moremo prezreti. Malevičeva umetnost je namreč temeljila na slikanju preprostih geometrijskih likov; kompozicije je najraje sestavljal iz preprostih kvadratov, krogov in križev, ob pogledu na katere naj bi zavest (in podzavest) vsakega opazovalca izoblikovala svoje sporočilo.
Odlična dopolnitev obstoječe arhitekturne krajine
Kocka bo na njej odrejenem prostoru stala od marca do junija leta 2007. Gregor Schneider se trenutka postavitve inštalacije že zdaj zelo veseli. Ne le zato, ker bo svojo domislico končno lahko predstavil javnosti, pač pa tudi zato, ker "je prostor naravnost idealen in se bo kocka odlično vklopila v preplet stare in sodobne arhitekture," je za časopis Der Spiegel povedal Schenider.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje