Projekt, ki ponuja duh festivala Glastonbury v celoti. Foto: Aleksander Remec
Projekt, ki ponuja duh festivala Glastonbury v celoti. Foto: Aleksander Remec

Preberite si intervju z Jimom Kerrom, pevcem skupine Simple Minds.

Festival Glastonbury v Ljubljani
Projekt Glastonbury Festival v Ljubljani skuša zajeti duh slavnega britanskega festivala. Foto: Aleksander Remec
Simple Minds
Simple Minds so se na festivalu Glastonbury predstavili leta 1995. Foto: EPA

Razstava koncertnih fotografij je nosilni del obširnega projekta Glastonbury festival v Ljubljani, ki poleg umetniškega dela v duhu britanskega festivala Glastonbury združuje tudi prostovoljstvo in delovanje na številnih področjih družbene osveščenosti. Organizator tega večslojnega projekta je razstavo označil za veliko več kot fotografsko predstavitev. Fotografije iz dveh let festivala so predstavljene v obliki multivizije, ki omogoča ogled del na velikih projekcijah in zaslonih.



Pester program projekta
Multivizijo spremljajo še dela številnih ustvarjalcev, ki se posvečajo najrazličnejšim tehnikam, kot so grafiti, instalacije, tapiserije in batik. Projekt pa ponuja tudi umetniške performance, plesne in cirkuške delavnice, zabavne igre in predavanja. 7. aprila bodo v British Councilu ob 11.00 pripravili okroglo mizo, na katerih se bodo predstavniki sodelujočih pogovarjali o tem, kako lahko posameznik spreminja svet s svojim delom, z ustvarjanjem, s prostovoljstvom in z družbeno osveščenostjo.

Tudi s koncertom skupine Simple Minds
Projekt Glastonbury festival v Ljubljani se bo tako vsebinsko kot izvedbeno pokrival tudi s Festivalom prostovoljstva mladih, ki bo svoja vrata odprl 15. aprila in do 22. aprila potekal na različnih prizoriščih v Ljubljani. V sklopu projekta pa je treba omeniti še koncert skupine Simple Minds, ki bo 8. aprila v Hali Tivoli. Glasbeniki, znani po družbeni angažiranosti, so se na Glastonburyju predstavili leta 1995. Poleg glasbene poslastice pa čaka obiskovalce koncerta tudi brezplačen ogled razstave.

Od zabave do dobrodelnosti
Korenine festivala Glastonbury je treba iskati v letu 1970, poleg nastopov svetovnih glasbenikov pa ponuja tudi gledališče predstave, ustvarjanje pouličnih umetnikov, cirkuške nastope in kabarete. Skoraj vsi zaposleni na festivalu so prostovoljci, kar omogoča, da izkupiček od vstopnin namenijo neprofitnim okolijskim in družbeno osveščenim organizacijam.

Kdo vse se predstavlja?
V okviru ljubljanskega projekta bodo svoje delo predstavili ustvarjalci, ki delujejo v sklopu organizacij Unicef Slovenija, Slovenska filantropija, Društvo za razvijanje preventivnega in prostovoljnega dela, Zavod Tin – PUM, Društvo Šent, Zveza društev za socialno gerontologijo Slovenije, Društvo za prostovoljno delo Šotorovci, ZEK Crew, Zavod za varstvo in rehabilitacijo po poškodbi glave Korak, Umanotera, Humanitas in nekateri drugi. Duha za vse te dejavnosti pa so organizatorji projekta našli prav v tradiciji Glastonbury festivala, ki vsako leto privabi okoli 150.000 obiskovalcev.

Preberite si intervju z Jimom Kerrom, pevcem skupine Simple Minds.