Razstavo sta zasnovala Christina Frisinghelli (Avstrija) in Franz Schultheis (Švica). Na ogled so postavljene zgodnje fotografije, ki jih je Bourdieu posnel med raziskovalnim delom na terenu v Alžiriji med letoma 1958 in 1961.
Fotografska pričevanja o obrazu kolonializma
Predstavljena dela veljajo za družbenozgodovinski dokument, pričevanje o neenakostih in postavljajo ogledalo pravi podobi kolonializma. Z besedami Bourdieuja, njegov pajčolan je padel. Razstavljene fotografije je treba umestiti v kontekst etnografskih in socioloških študij, ki jih je Bourdieu opravljal v Alžiriji.
Ne gre le za osvetlitev evolucije Bourdieujevega dela. Fotografije prikazujejo posameznike, ki še vedno niso prešli brezdomskih in izkoreninjenih razmer, svoje odtujenosti od tradicije, a tudi od sodobnosti. Za poznavalce njegovega dela pa fotografije prikazujejo že tudi vse temeljne značilnosti Bourdieujevega razmišljanja.
Ob razstavi še okrogla miza
Razstava bo na ogled do 23. februarja, 18. februarja pa bodo priredili tudi mednarodno okroglo mizo Pierre Bourdieu v ogledalu sodobnih družbenih dinamik, na kateri bodo sodelovali Christine Frisinghelli, Franz Schultheis ter povabljeni slovenski filozofi in kulturologi - Lev Kreft, Maruša Pušnik in Marina Gržinić.
Bourdieujevo najbolj tematsko delo
Razstava je nastala v produkciji Camere Austria iz Gradca, ki ji je Pierre Bourdieu zapustil celoten arhiv fotografij, posnetih med njegovim raziskovalnim delom v Alžiriji med letoma 1958 in 1961, ki je po njegovih lastnih besedah njegovo najbolj tematsko delo, za katerega je želel, da ga spozna tudi širša javnost.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje