Prireditev se je začela s predavanjem Davida Karejana, natopa so odprli še razstavo, na kateri se predstavljajo Karejan, Sona Abgarjan, Arman Grigorjan in Hovhannes Margarjan. Za svoj medij so izbrali videoposnetek, s katerim nastavljajo ogledalo družbi ali ga uporabijo le kot sredstvo zapisa drugih oblik umetnosti. Umetnike različnih generacij je izbrala kustosinja Saša Nabergoj, v fokus pa so postavili vlogo umetnika v umetnostnem sistemu, analizo širše družbene realnosti in izgubljanje (nacionalne) identitete.
Grigorjan z dvema izdelkomaZ dvema videoizdelkoma se predstavlja Arman Grigorjan, vsi ostali so zastopani s po enim. Grigorjan v videu Vraže obravnava kulturno okolje Armenije, katere posebnosti se prebivalci te države večinoma zavejo šele, ko jih nanje opozorijo tujci. V delu Jaz sem slikar pa ta umetnik družbo opozori na poenostavljajoča očala, skozi katera družba opazuje okolje in dogodke okrog sebe reducira na preproste vzorce.
Sladkost prisile ideologije ...
David Karejan je z videom ujel performans Sladkost prisile ideologije, ki se ukvarja z grajenjem nacionalne ideologije predvsem prek besedil armenskih akademikov. Z identiteto se ukvarja tudi Hovhannes Margarjan, ki je na njeno zlorabljanje upozoril zelo radikalno: v video je sestavil posnetke svojih notranjih organov in tako predstavil svojo biološko podstat. Vlogo žensk v armenski družbi pa v ospredje postavi Sona Abgarjan, ki se osredotoči predvsem na prepletanje globalnih MTV-vrednot in vrednot, ki jih narekuje tradicija.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje