Irska multimedijska umetnica svoje umetnosti ne hrani za petične kupce umetnin. Kot promotorka "skupnostne umetnosti" se posveča ustvarjanju muralov oziroma poslikav javnih zidov; dejavnost je predstavila v Ateljeju v Celju. V njem je spregovorila tudi o drugih vidikih svojega celovitega umetniškega poslanstva - to so druge poti likovnega ustvarjanja, ki se jim posveča poleg slikanja muralov, in kuratorsko delo.
Pečat knežjemu mestu
Predstavitev pa je le uvod v delo Deirdre McKenna. Irka bo do konca meseca z muraloma popestrila zidove Izletnika Celje (ta del akcije bo potekal v sodelovanju z dijaki gimnazije Celje-Center) in v prehodu v bližini Mestnega kina Metropol. Murala bosta "za vedno" pustila pečat Deirdre McKenna v knežjem mestu. To pa je tudi eden od namenov umetnice, ki si želi s svojim delom za umetnost navdušiti širše množice; ali pa jim vsaj popestriti vsakdanjik.
Deirdre McKenna o svojem delu pravi: "Vsakodnevno življenje in raziskovanje razlike med običajnim in neobičajnim sta v središču mojega umetniškega razmišljanja. Prizadevam si narediti delo, ki bi nosilo sporočilo za sedanji svet, a bi hkrati bilo v razmerju do osebno-političnega."
Domovina muralov - Severna Irska
Murali so očitno del irske tradicije, nekaj najbolj znamenitih namreč najdemo ravno na "večno zelenem otoku", natančneje v Severni Irski. Razcvet umetnosti muralov na Severnem Irskem ni presenetljiva, saj njihovi avtorji v sliko pogosto prenašajo svoja politična prepričanja. Političnih vprašanj pa na vročem območju, za katerega se "tepeta" Velika Britanija in Irska, nikoli ne zmanjka. Od leta 1979 je bilo tako na Severnem Irskem dokumentiranih prek 2.000 muralov.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje