Foto:
Foto:
Svetloba bo prispevala k vsakokratni izjemnosti izdelka.

Kot je zapisal umetnostni zgodovinar Milček Komelj, sta se že na prejšnjih Jemčevih slikah prelivali svetloba in barve, zdaj pa se je akademik posvetil novi ustvarjalni zvrsti - ustvarjanju na vodoravno položene okrogle ali četverokotne steklene plošče. Kako skoznje pronica svetloba in oživlja slikarije, si je mogoče ogledati na razstavi Žarenje svetlobe.

Sodelovanje umetnika in steklarskih mojstrov
Izhodišče za svoja dela je Jemec našel v prosevanju svetlobe, ki skupaj z briljanco stekla omogoča čudovite barvne odtenke. Ko se spreminja osvetlitev, se spreminjajo tudi odtenki in intenzivnost barve na kompozicijah, kar jim daje še poseben čar. Umetnik, ki bo prihodnji mesec praznoval 70 let, je pri oblikovanju svojih zadnjih del sodeloval z mojstrsko delavnico Stojana Višnarja v Radovljici.

Zaokrožen opus
Čeprav so steklene kompozicije nekaj posebnega, pa lepo sovpadejo z Jemčevimi slikami, risbami in grafikami, ki jih je umetnik ustvaril v preteklosti. Svoja umetniška dela je na ogled med drugim postavil že na beneškem Bienalu, na bienalu v Sao Paulu, v Parizu, Krakovu in Osaki.

Umetnik s Prešernovo nagrado
Umetnik, ki se je skrivnosti slikarstva učil pri Mariju Preglju in Gabrijelu Stupici, v svet grafike pa sta ga podrobneje vpeljala Riko Debenjak in Božidar Jakac, je bil za svoje ustvarjanje nagrajen tudi z veliko Prešernovo nagrado, ki so mu jo poselili pred desetimi leti.