Tudi z razstavo, ki se je odprla v Mali galeriji, Červek nadaljuje raziskave o zakonitostih abstraktnega slikarstva. Červek je tradicionalna slikarska sredstva zožil na najbolj osnovne možnosti, na črno površino, ki pa ni enakomerna. Sliko tako gradi z odsevanjem svetlobe na ritmično natančno oblikovanih barvnih nanosih.
Slika tako postane spremenljiva in gibljiva glede na zorni kot, moč svetlobe in položaj gledalca. Na ta način svetloba dopolni slikarsko materijo in jo prenese v žive podobe, kjer se zrcali neskončno bogastvo spreminjajočih se svetlobnih vzorcev in likov.
Črna platna
Sandi Červek je rojen 19. 7. 1960 v Murski Soboti. Na Akademiji za likovno umetnost v Ljubljani je od leta 1980 študiral slikarstvo, kjer je leta 1985 diplomiral pri profesorju Gustavu Gnamušu. Leta 1998 je kot štipendist Ministrstva za kulturo in Zavoda za odprto družbo bival v New Yorku. Ukvarja se s slikarstvom, risbo, grafiko, ilustracijo in oblikovanjem.
V preteklosti so se Červekova poudarjeno materialna platna spominjala na postopke in oblike informela, vendar se je ta materialnost izgubljala v njihovih optičnih učinkih, ki so prevladali nad snovno prezenco. Ta težnja je pozneje dobila razvito obliko v črnih platnih, pri katerih se slika vzpostavlja kot nenehno spremenljiva igra svetlobnih odsevov na bleščeči reliefni površini.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje