Razstavo Giorgia Bordinija na Italijanskem inštitutu za kulturo v Ljubljani je namreč odprla njegova hči Francesca Bordini, ki je obiskovalcem lahko umetnika predstavila v precej drugačni luči, kot bi to storil kateri koli likovni poznavalec. Do 28. julija si bo mogoče ogledati Bordinijeva dela na papirju, na katerih je avtor, znan tudi po grafikah in stripih, upodabljal svoja melanholična in nostalgična občutja, veselje ali pozitivno naravnanost do življenja.
Kubistični navdih
Kljub grafiki in stripu - tega si je bilo letos spomladi mogoče ogledati na razstavi v KUD-u Franceta Prešerna - pa zavzema v Bordinijevem opusu slikarstvo posebno mesto. Slikarstvo bogatijo tudi pesniške kompozicije in živa strast do džeza, ki njegove slike bogatijo z novimi vsebinami. Leta 1927 rojeni umetnik se je navdihoval v kubizmu, kar je mogoče opaziti na njegovih delih, ki od obiskovalcev zahtevajo razstavljanje in ponovno sestavljanje realnosti.
Bordini je šest let preživel v Venezueli, kjer je na radiu in televiziji v Caracasu posnel številne oglase, nato pa se je vrnil v domovino, kjer je dolga leta ustvarjal tedenski časopis, ki ga je izdajala tovarna čevljev Topolino. Umetnik je leta 1999 umrl v Benetkah.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje