V muzeju Pavelhaus/Pavlova hiša je Stojko na ogled postavil fotografije, s katerimi je pred 15 leti dokumentiral slovenski boj za samostojno Slovenijo.
Od sanj do osamosvojitveStojkova razstava je izčrpen dokument slovenskih prizadevanj za lastno državo. Najstarejše fotografije so nastale leta 1988 in spremljajo dogajanje v času znamenitega procesa proti četverici; serijo pa končujejo podobe odhoda osovražene jugoslovanske armade iz Slovenije, ki smo se ga veselili jeseni leta 1991.
Nova usmeritev slovenske politične fotografije
Ustvarjalci razstave so zapisali, da Stojkova fotografija aretacije Janeza Janše pomeni temeljni kamen v razvoju nove smeri politične fotografije v Sloveniji. Fotografija, ki je bila posneta na skrivaj, tako dokumentira začetek političnega vrenja, poimenovanega slovenska pomlad, in predstavlja dogodek, ki je spodbudil oblikovanje zavedanja, da si Slovenci zaslužimo prihodnost v boljši državi.
Slovenski boj tretjič
Pavlova hiša tokrat že tretjič gosti razstavo fotografij, ki pričajo o razvoju dogodkov leta 1991. Prvič se je z dokumentarno vojno fotografijo leta 2000 predstavil Boris Jaušovec, septembra 2003 pa si je bilo v Pavlovi hiši mogoče ogledati fotografije, ki so predstavile avstrijski pogled na vojno dogajanje v Sloveniji.
Razstava, ki obeležuje tudi 1. obletnico sprejema Slovenije v Evropsko unijo, je nastala v sodelovanju Pavlove hiše in Vojaškega muzeja slovenske vojske.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje