Na razstavi Kopirajmo Kitajsko Sedlaček predstavlja slike, na katerih je obravnaval vlogo Kitajske na svetu po propadu železne blokovske delitve, ustavil pa se ni niti pred raziskovanjem vpliva, ki ga morebiti ima gospodarski vzpon azijske velesile na slovensko narodno podobo.
Zaradi Kitajske ne bomo marali potice?Morda se zdi na prvi pogled skoraj neverjetno, da bi napredovanje Kitajske po lestvici, ki meri vsestransko uspešnost držav, lahko spremenil odnos Slovencev do ključnih simbolov slovenske narodne identitete, kot so lipicanci, človeška ribica, kozolci, potica, kraški ovčar in drugi. Pa vendar lahko nova svetovna sila močno vpliva na poročanje množičnih medijev, ti pa dandanes prinašajo sporočila že v vsako slovensko vas.
Še enkrat bomo vstopili v novo leto
Organizatorji bodo razstavo popestrili z dvema posebnima dogodkoma - 9. 2. ob 17.00 bo v galeriji potekalo praznovanje kitajskega novega leta, 22. 2. pa bo med 16.00 in 19.00 potekala ustvarjalna delavnica s kitajsko umetnico Huičin Vang.
Dežela nenavadnih protislovij
Kitajska je Sedlačka pritegnila predvsem zaradi nenavadnosti njene družbenopolitične ureditve, ki naj po predstavah zahodnih gospodarskih in političnih strokovnjakov ne bi pomenila ugodnega okolja za mogočen gospodarski vzpon, ki ga je v zadnjih letih doživela država z največjim številom prebivalstva na svetu. Poleg tega protislovja pa domišljijo zahodnjakov vedno znova prebudi tudi edinstvena kultura Kitajske, ki se neprekinjeno razvija že več tisoč let.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje