Razstava je gostovala že v Lizboni in Portu na Portugalskem, je pa sestavni del projekta, ki ga organizira Mestni muzej Ljubljana. Ta je za svoje delo na projektu letos prejel tudi Župančičevo nagrado za izjemne kulturne dosežke.
Županja je sicer v Dublinu na delovnem obisku, na katerem se je sestala tudi z direktorjem dublinske mestne uprave Johnom Fitzgeraldom in drugimi predstavniki mesta.
Ljubljana in Dublin pobratena?
Županja Simšičeva se je z dublinskim kolegom Michaelom Conaghanom pogovarjala tudi o
možnostih pobratenja med Ljubljano in Dublinom. Ideja za pobratenje med mestoma je s strani mestnega sveta Dublina prišla že leta 1999, a je Dublin takrat ni posredoval Ljubljani. Ob vstopu Slovenije v Evropsko unijo pa je dublinski mestni svet želel pobudo še enkrat proučiti, saj se krepi zanimanje za sodelovanje na gospodarskem področju, preučuje se možnost za sklenitev kulturnega sporazuma, vse več pa je tudi irskih turistov v Sloveniji. Pobudo za pobratenje je obravnavala tudi Komisija za mednarodne odnose mestnega sveta MOL in sprejela sklep, v katerem je zapisala pozitivno stališče do podpisa sporazuma s prestolnico Irske.
Pestro s slovenskim pridihom
V okviru slovenskega tedna je v nedeljo na otvoritvi South Dublin Festivala nastopila slovenska glasbena skupina Fake Orchestra, odprli pa so še slovensko multimedijsko razstavo Streljajte na umetnika - obdobje v Sloveniji od 1987 do 1992 (Mladinine naslovnice, plakatna afera, videoprezentacije), v Temple Bar Galleries pa bo v petek postavljena Razstava mlade generacije slovenskih umetnikov po izboru galerije Equrna.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje