Na razstavi si lahko obiskovalci ogledajo dela, modelirana v glini. Vodja pedagoškega programa galerije Irena Čerčnik je ob razstavi med drugim zapisala, da Bojana Križanec oblikuje male in občutljive figuralne kompozicije, za katere je značilen poudarek na metaforičnem.
Bojana Križanec je študentka kiparstva in keramike na ljubljanski šoli za uporabno umetnost Famul Stuart. Tokrat se predstavlja z deli, ki govorijo o občutju ranljivosti in osamljenosti.
Sanjske prispodobe
Čerčnikova je v svojem zapisu med drugim napisala še, da umetničine kompozicije sestavljajo kiparski posnetki realnih predmetov in stvari ter vedno prisotna človeška figurica, a ti posamezni realni "deli" so postavljeni v neobičajna razmerja in povezave - pogosto dajejo občutek sanjskega, ki celoti omogočajo, da preraste v prispodobo.
Bojana Križanec v svojih kiparskih kompozicijah gradi na scenskem učinku, prek katerega pripoveduje svojo zgodbo. Njen osrednji namen ni v tem, da bi spregovorila o dogodku ali prigodi, temveč z upodobljenimi situacijami skuša predvsem orisati duševna stanja, stanja negotovosti in krhkosti.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje