Analogno intermedijsko instalacijo Nevromat sta v Muzeju tranzitornih umetnosti MoTA Point postavila Lenka Đorojević in Matej Stupica. Obsega dvanajst enakih situacij, ki prikazujejo povprečno generično delovno okolje kognitivnega prekariata.
Nezavedne geste, ki jih narekuje informacijska tehnologija, sprožajo ideološke operacije v časovno-prostorskem mediju. Čas čedalje je bolj omejen, prostor pa čedalje bolj razpršen.
Rušilni rezultati čezmerne proizvodnje
Fantazijo o obilju znanja in informacij sta avtorja razstave v tesnem sodelovanju z inženirjema Simonom Bergočem in Borisom Košakom, kiparko Nežo Jurman in zvočnim ustvarjalcem Stašem Vrenkom, ogulila do njenega bistva, do absurda, ki razgalja, kako je želja zaradi nezmožnosti njene zadovoljitve usmerjena v destrukcijo.
Mehanizem za instalacijo je postavljen tako, da se bo med razstavo delno samouničila in pokazala fragmentirane in rušilne rezultate čezmerne proizvodnje. Vseh dvanajst situacij je povezanih v centralno mrežo, ki sproža udrihanje kladiv po klonih.
Centralni operacijski center je kot spletno okolje, v katerega se vpenja vsaka izmed dvanajstih delovnih enot. Obiskovalec ali obiskovalka sta kot operater ali operaterka, ki nista zmožna nadzirati svojih dejanj, kajti vsak pritisk na tipko je rušilen. Edino sredstvo za upor in preobrazbo inertne čezmerne proizvodnje in delovanja je radikalni izstop iz sistema in popolno nedelovanje.
Ob razstavi bo izšel dokument o delovnem postopku, ki je pripeljal do absurdne situacije Nevromat z besedili Ide Hiršenfelder in Bojana Stefanovića. Del publikacije bo tudi zvočna knjiga z izbranimi zgodbami in poezijo Daniila Harmsa.
Predlogi
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje