Nam najbližje bo dogajanje v Münchnu, kjer bodo od oktobra na razstavišču Haus der Kunst na ogled dela sodobnih francoskih slikarjev, od februarja pa bo Hypo-Kunsthalle gostil grafične liste Toulouse-Lautreca. V Stuttgartu pa bodo v mestni galeriji od junija na ogled Picassova dela, v katerih je obravnaval kopalke. Že tradicionalno bo razstavno dogajanje v Benetkah najbolj pestro med 12. junijem in 6. novembrom, ko bo potekal Bienale, že konec januarja pa bodo v Rimu v Vili Medici odprli retrospektivo Beuysovega učenca Anselma Kieferja.
Dela starih kulturNajveč se piše o doganju v nemških muzejih in razstaviščih. V Berlinu si je še do konca meseca mogoče ogledati razstavo dragocenosti iz obdobja mongolskih vladarjev v Indiji, od julija pa bo na ogled razstava del Francisca Goye. Starim kulturam se bodo posvetili tudi v Bonnu, kjer junija pripravljajo razstavo o mongolskem kraljestvu Džingiskana.
Od Madone do Mosta
V Frankfurt se bodo od februarja naprej podali ljubitelji umetnosti, ki so jim pri srcu dela starih nizozemskih mojstrov, kot je Jan Vermeer, medtem ko bodo dela flamskega slikarja Davida Teniersa od novembra na ogled v Karlsruheju. Komur je ljubša risarska umetnost, pa si bo lahko od marca ogledal razstavo v Weimarju. Köln bo od januarja gostil dela Gillisa Mostärta, Dresden pa od julija Raffaelovo Sikstinsko Madono.
Monetova dela bodo na ogled v Bremnu, umetniki dunajske secesije pa bodo najprej gostovali v Frankfurtu, nato pa še v Parizu. Muzeji v Hamburgu, Bielefeldu in Duisbergu se bodo poklonili stoletnici slikarske skupine Most, ki se je bodo spomnili tudi v Madridu. Interierji in ženske figure, kot jih je ustvaril Henri Matisse, bodo od junija na ogled v Düsseldorfu, portreti Francisa Bacona pa bodo od oktobra gostovali v Hamburgu.
Francozi na obisku v domovini
Grand Palais v francoski prestolnici bo od pomladi v znamenju deževnega gozda Amazonije in umetnosti njegovih prebivalcev, brazilskih Indijancev. Konec aprila bodo Indijance zamenjali francoski slikarji oziroma njihova dela, ki jih sicer hranijo v nemških zbirkah.
Azteki v Španiji
Stare kulture bodo v Španiji zastopane od marca, ko bodo razstavo o umetnosti Aztekov odprli v Bilbau, nemški umetniki pa z deli Dürerja, ki jih bo madridskemu Pradu posodila dunajska zbirka Albertina. Od britanskih muzejev je do zdaj novo razstavo napovedala galerija Tate Modern, ki pripravlja pregled del Josepha Beuysa.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje