K temu spodbuja razstava, ki so jo pripravili ob praznovanju prve omembe Ljubljane kot mesta v pisnih virih 14. aprila leta 1144. Razstavo, ki jo je odprl ljubljanski župan Zoran Janković, njen pobudnik pa je podžupan Janez Koželj, na odprtju je imel uvodni nagovor, so poimenovali Ljubljana 2025, Predlog prostorske vizije dolgoročnega razvoja mesta.
Na njej skušajo predstaviti, kakšna naj bi bila podoba Ljubljane leta 2025, kam se bo širila, kakšno vlogo bo imela v Evropi, državi in regiji in kakšne spremembe jo čakajo v teh letih.
Kulturna tradicija in prostorske posebnosti
Kot poudarjajo organizatorji urbanistične razstave, izhaja pozitivna podoba o mestu zlasti iz njene zgodovine kulturnih tradicij in prostorskih posebnosti, pomembno pa vpliva na življenje v mestu in hkrati predstavlja tudi močan dejavnik za njegov gospodarski in socialni razvoj. Predstavljena vizija dolgoročnega prostorskega razvoja Ljubljane pa pomaga tudi odkrivati nove priložnosti razvoja, kot še poudarjajo pa je še posebej pomembna pri sprejemanju osnovnih strateških odločitev, s katerimi spreminjajo mesto.
Predstavljenih 93 projektov
Ob oblikovanju podobe svojega mesta naj bi obiskovalci razstave razmislili, kaj jim mesto pomeni in kaj pričakujejo od prihodnosti svojega mesta. Organizatorji pa obiskovalce razstave, na kateri je predstavljenih 93 projektov, vabijo tudi, da v knjigo vtisov zapišejo svoja mnenja in predloge, ki se jim morda porodijo ob ogledu postavitve.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje