Foto:
Foto:

Fotografije, predstavljene na razstavi, ponujajo tri različne poglede na to daljno deželo. Prvi sklop fotografij obiskovalce seznanja s tradicionalno Kitajsko, za katero je značilna harmonija med naravo in ljudmi. Drugi in tretji sklop pa se osredotočata na sodobno Kitajsko, v kateri kar vrvi od gospodarskega napredka, večja pozornost je namenjena človekovim pravicam, napredujejo pa tudi znanost, kultura in izobraževanje.

Največ pozornosti napredku
Največjim spremembam so bili Kitajci priča v zadnjih 20 letih, ko se je država začela odpirati navzven. Kitajci so ponosni, da imajo spet nazdor nad Hongkongom in Makaom, pridružili so se Svetovni trgovinski organizaciji in v vesolje poslali svojega sodržavljana. Čez štiri leta bodo v glavnem mestu Kitajske gostili najboljše špotnike na poletnih olimpijskih igrah, kultura, znanost in umetnost pa bodo svojo prestolnico leta 2010 našle v Šanghaju, kjer bo potekala svetovna razstava.

Fotografski utrinki, ki poleg kitajskega zidu predstavljajo tudi Kitajsko, kot je večini Slovencev še neznana, bodo v Sloveniji na ogled do 20. oktobra.