Čeprav je večina platen popolnoma povprečnih, se je posebno na otvoritvi razstave kar trlo ljudi. Večina pa jih seveda razstavnih prostorov ni obiskala zaradi velike ljubezni do občudovanja izdelkov likovne umetnosti, ampak bodisi zaradi čaščenja Wooda kot rockovskega heroja bodisi zaradi radovednosti, kaj je na platnu sposoben ustvariti razvpiti glasbenik.
Slikam pristoji klasikaČeprav je Ronnie Wood nekoč vzrajno vzdrževal sloves enega divjih dečkov sveta rocka, pa je bila otvoritev razstave povsem v sozvočju z veliko bolj umirjenim in resnim svetom visoke umetnosti. Nežnost vzdušja, ki so ga ustvarile zatemnjene luči, je namreč še nadgradila glasba Franza Schuberta.
Prodaja ne bo težava
Po poročanju Guardiana slike dokazujejo Woodov talent za ustvarjanje s čopičem, vendar pa jim primanjkuje izvirnosti. Zato so, po pravici povedano, precej dolgočasne. To pa ni ovira, da tiste, ki so naprodaj, ne bi kaj hitro pošle, saj se vse, česar se dotakne kateri od Rollingov, kot relikvija ene največjih rockovskih skupin vseh časov prodaja za med.
Slavni so najboljši model
Wood se je pri slikanju omejil predvsem na upodabljanje ljudi in prizorov iz sveta zabave; sveta v katerem živi že desetletja in ga tudi najbolje pozna. Na slikah tako prepoznamo zlobni nasmešek Jacka Nicholsona, milijon in eno gubo na obrazu Walterja Matthaua, Elvisa Presleyja, ki ga je Wood preprosto skopiral s fotografije, in druge prepoznavne obraze slavnih.
Akvarel kot največji izziv
Seveda Ronnie Wood ni pozabil niti na svojo matično skupino, ki jo je upodobil na več platnih. Največji slikarski izziv, ki se ga je Wood lotil, pa je nekaj poskusov akvarelnih slik pokrajin. Tega podviga se je lotil v francoski deželi slikarjev, Provansi; v tej tehniki pa je poskusil pričarati tudi rajsko tropsko plažo.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje