Članice skupine Oloop so namreč odprle razstavo Okno v nebo. Tekstilno inštalacijo so sestavile iz niti, ki kot svetlobni žarek povezuje "zgoraj" in "spodaj".
Z nitjo, ki so jo razpele med nebom in zemljo, so zgradile prosojno steno, ki znotraj prostora tvori še en, tokrat prosojen prostor. Inštalacija obiskovalca vabi, da sprosti domišljijo in se je dotakne.
Ali je ustvarjalkam uspelo dati tekstilu še drugo dimenzijo kot zgolj uporabno, pa si bo mogoče ogledati do konca oktobra.
Znotraj sten, a s pogledom na nebo
Ustvarjalke izkoriščajo možnost, ki jo ponuja notranje dvorišče, da si hkrati zunaj in notri, obdan s stenami, a vidiš nebo. Z inštalacijo želijo ustvarjalke oživiti mestno jedro, spomniti na druge možnosti, ki jih za svojo uporabo ponuja tekstil, in blagu dati možnost, da najde svoje mesto tudi v umetnosti.
Uspešno skupinsko ustvarjanje
V skupini Oloop, zavodu za sodobno tektilno umetnost in oblikovanje, so združene Tjaša Bavcon, Katja Burger, Elena Fajt, Jasmina Ferček in Jana Mršnik. Članice, ki zase pravijo, da se vedno nahajajo nekje vmes in da nenehno potrebujejo svobodo pri ustvarjanju, so v zadnjih letih razstavljale med drugim v Veliki Britaniji, Italiji, Franciji, ZDA, Nemčiji in na Finskem. Za svoje delo so prejele že številne nagrade, Jana Mršnik tudi univerzitetno Prešernovo nagrado, skupaj pa nagrado na festivalu arhitekture in novih medijev Ultraskin v Ljubljani.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje