Z razstavo so zaznamovali 10. obletnico delovanja tega umetnika pri nas. Na njej pa si obiskovalci lahko ogledajo dela, za katera je značilna predvsem igra svetlobe in barve.
Akademski slikar Andrej Jemec je o delu Sangave med drugim zapisal, da so njegova platna poetična, svetlobo in barvo pa ozke in široke poteze stopnjujejo v dramatično kozmično neskončnost.
Sodobna ekstrapolacija kaligrafije
Za potezami in barvnimi nanosi na Sangavovih slikah, te umetnik uresničuje s slikarsko lopatico, je razvidna velika tradicija in mojstrstvo kaligrafije, prevedene v jezik sodobnih simbolov in znakov v najboljšem pomenu besede, še dodaja Jemec, pri katerem je umetnik opravil tudi specialistični študij slikarstva.
Od Marugameja do Ljubljane
Noriaki Sangava se je rodil leta 1971 v mestu Marugame v prefekturi Kagava na Japonskem. Leta 1990 je postal član umetniške skupine Ryu, ki jo vodi Tošihiro Hamano, študij na Japonskem pa je končal z diplomo na Univerzi za likovno umetnost v Osaki, kamor je bil pri 18 letih sprejet kot najboljši kandidat. Izpopolnjeval se je tudi v Veliki Britaniji, nato pa ga je pot zanesla v Slovenijo, kjer je na ljubljanski likovni akademiji opravil tudi specialistični študij slikarstva. Samostojno je razstavljal na Japonskem in v Sloveniji, sodeloval pa je tudi na skupinskih razstavah v Sloveniji, Italiji, Estoniji in na Japonskem.
Razstava bo na ogled do 13. oktobra.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje