57-letnika so pod režimom Sadama Huseina, ko so poskušali uničiti tako politično nasprotovanje kot umetnost, za več mesecev zaprli. Kljub vsemu se Alseadi ni vdal; oblikoval je kipe iz kruha in z dogorelimi vžigalicami risal po stenah. Prav ti zidovi, preluknjani od strelov in zaznamovani s preteklimi zaporniki, so Alsaedija navdihnili.
Zid ni le meja
Posebno ga je presunilo spoznanje, da so zaporniški pazniki sicer lahko zlomili človeško telo, duše pa niso mogli. Na zidove je začel gledati drugače; po eni strani lahko omejujejo svobodo, če pa se jih poriše in napolni z vsebino, postanejo odprta knjiga, pričevanje svojega časa.
London v srcu umetnika
Alsaedi je že prepotoval Evropo, a ga ustvarjanje v Londonu najbolj veseli, zlasti ga zanimajo svetloba, zvok, vonj in zidovi mesta. Zastavljam si vprašanje, kaj je London, želim ga videti in občutiti, pravi Alsadi.
Umetnost za vse okuse
V okviru umetniškega sejma se predstavljajo umetniki iz več kot 70 galerij, raznolika dela pa so ocenjena na od 500 do 250.000 britanskih funtov. Organizatorji so prepričani, da lahko ponudijo nekaj za vsak okus in skoraj vsak žep. Še prav posebej pa cenijo Asaedijev prispevek. Prepričani so namreč, da gre za izjemnega človeka, čigar navdih prihaja iz izjemno močne - zaporniške izkušnje. Alsaedijeva razstava se izteče 10. oktobra.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje