V galeriji se je odprla prva razstava mednarodnega projekta sodobne umetnosti, pozneje pa se bo razstava ustavila še v galeriji A + A v Benetkah, galeriji Univerze za arhitekturo v Genovi, galeriji v Toulousu in na koncu še v galeriji NewYork Rio Tokio v Berlinu.
Pri projektu, ki je rezultat gostovanja slovenske galerije na lanskem salonu Berliner Kunstsalon, je sodelovalo več umetnikov iz Slovenije (Jernej Forbici, Dušan Fišer), Nemčije (Kaya Behkalam, Lasse Brandt), Italije (Marika Vicari), Francije (Paul Hossfeld), Irana (Azin Feizabadi) in ZDA (Sandra Meisel).
Problematika posameznih okolij
Razstava po besedah Marika Vicarija izhaja iz začetnega koncepta, ki temelji na vzpostavitvi platforme za izmenjavo idej in mnenj med mladimi evropskimi umetniki, kuratorji in kritiki. Zato se teme projekta razvijajo glede na lokacijo in z njo povezano razstavo. Kai Schupke pojasnjuje, da so želeli projekt in razstavo razširiti na širši pogled, na težave narave, videnja in pokrajine, zato so zbrali umetniška dela različnih umetnikov, ki naj bi poglobili razumevanje omenjenih težav. Jernej Forbici pa pravi, da se je projekt Land IeI scape rodil, da zajame in predstavi problematiko posameznih okolij, ki jih lahko predstavijo le umetniki z vsega sveta, vsi na delu zaradi istega razloga.
Razstava osmih umetnikov sveta, katere temeljne teme so prostor, krajina, videnje krajine in narava videnja, bo odprta do 5. maja. Naslednja postaja v Benetkah pa bo na ogled od avgusta.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje