V Galeriji sodobne umetnosti Celje so v okviru Poletja v Celju - knežjem mestu odprli slikarsko razstavo Nataše Škof.
Slikarka se je v rani mladosti s starši preselila v Avstralijo in se od leta 2000 redno vrača nazaj v Slovenijo. Umetnice, ki se je že v rani mladosti presadila v drug kulturni prostor, ni zamikala multikulturalnost, temveč je razkrivala, še posebno v času svojega študija na La Trobe University v Melbournu, korenine novega sveta.
Po diplomi se je odločila za magistrsko nalogo tradicionalnega slikarstva Aboriginov. V sebi je gojila poseben odnos do narave, do pristnosti življenja vodročnih krajih Avstralije in bila vseskozi prežeta s krizo lastne identitete. Tako kot jo je v Avstraliji privabljala kultura aboriginov, tako v Sloveniji odkriva arhetipe stare kulture, bodisi na arheoloških izkopavanjih bodisi na kraškem podeželju ali v historičnih zapisih naše zgodovine.
Novejše ustvarjalno obdobje
Po besedah organizatorjev razstave želijo v Celju izpostaviti obdobje od leta 2000 do danes, ki govori o dveh različnih svetovih in kulturah skozi spoznanja občutljive likovne ustvarjalke. Ta s podobo ptice poskuša izraziti ves smisel svoje duhovne pustolovščine v vrtincu prostora in časa.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje