Po delu Douglasa Adamsa so snemali radijske igre in tv-serije, to pomlad pa v kinematografe prihaja še film. Dan pred svetovno premiero, 28. maja, bodo največji navdušenci že lahko odšli v muzej, v katerem si bodo lahko ogledali rekvizite in kostume, ki so jih uporabili za snemanje filma. Del razstave bo posvečen tudi Douglasu Adamsu, obiskovalci pa se bodo lahko tudi prepričali, kolikšen del Štoparskega vodnika temelji na resničnih znanstvenih dognanjih in kaj je (le) znanstvena fantastika.
O ozadju fenomena znanstvene fantastikeKustosi obljubljajo, da bo razstava ponudila odgovore na vprašanja o življenju in vesolju, njihov namen pa je bil tudi spodbuditi zanimanje za znanost in kreativne načine razmišljanja o njej. Štoparski vodnik po galaksiji je ob izidu znova zbudil zanimanje za fenomen znanstvene fantastike, zato razstava osvetljuje dogodke in osebe, ki jih opisuje Adams. Roboti, Nezemljani in druga bitja niso tako neverjetna, kot se zdijo na prvi pogled, trdijo organizatorji razstave.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje