Kip je bil med razstavo postavljen v središču mesta na trgu Piazza della Signoria. Skoraj tri metre visok kip iz poliranega nerjavečega jekla, prevlečenega s pozlato, je do 21. januarja stal med kopijo Michelangelovega Davida in kopijo Donatellovega kipa Judita in Holofern.
Med Michelangela in Donatella se je vrnili Koons
Izzval polemike o skrunjenju trga
Kip so po koncu razstave v nasprotju s Koonsovim namenom pospravili v skladišče, dokončne odločitve o tem, kje naj bi stal, pa še niso sprejeli. Župan Dario Nardella podpira idejo, da ga postavijo na dvorišče renesančne palače Medici Riccardi ali ob cerkev Santa Maria Novellla.
Novica, da kipa ni več na trgu, je Koonsa po precej razburila, zato si želi, da ga vrnejo v ZDA. Župan je ob tem pripomnil, da so bili Koonsovi kipi v Firencah na ogled le za določen čas. "Razstava je bila uspešna, zdaj pa se vračajo domov," je dejal Nardella.
Kralj svetlečega kiča
Koons velja za enega najbolj prepoznavnih sodobnih umetnikov in je tudi eden najbolje plačanih v svetovnem merilu. S svojimi deli, ki jih ne obdaja avra nedostopnosti, naslavlja najširše občinstvo. Navdih črpa iz najrazličnejših umetnostnih slogov, kot so nadrealizem, pop art in dadaizem, v njegovih delih v harmoniji sobivajo na prvi pogled izključujoči koncepti.
Dražbena hiša Christie's je novembra 2013 v New Yorku njegovega balonastega psa v oranžni barvi - Balloon Dog (Orange) - prodala za 58,4 milijona dolarjev. Koons pa je pogosto deležen tudi obtožb plagiatorstva, saj njegovo ustvarjanje neredko temelji na reinterpretaciji tujih stvaritev.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje