V Mali galeriji Cankarjevega doma so na ogled postavljene fotografije Mete Krese, v galeriji S na Ljubljanskem gradu fotografije iz zbirke Gorenjskega muzeja, v knjigarni Konzorcij stripi Mateja de Cecca. V Bežigrajski galeriji 1 pa Katja Majer predstavlja najnovejšo prostorsko postavitev Gaja in on, ki je.
"Prav nič prijetni" podobe in razmišljanja
Novinarka in fotografinja Meta Krese je svoje fotografije s predvsem socialnimi motivi tokrat povezala s poezijo, in sicer s pesmimi sestre Maruše, prav tako novinarke in pisateljice. Fotografije Mete Krese so posnetki prav nič veličastnih krajev, pesmi Maruše Krese pa so zapisi prav nič prijetnih razmišljanj, ki izhajajo iz pogleda na te fotografije. Razstava z naslovom Naenkrat se je znočilo bo v Mali galeriji Cankarjevega doma na ogled do 13. februarja.
112 fotografov, 112 fotografij
V galeriji S na Ljubljanskem gradu je predstavljen reprezentativni izbor fotografij iz zbirke Kabineta slovenske fotografije pri Gorenjskem muzeju. Vsak od 112 fotografov je predstavljen z eno fotografijo in biografskimi podatki. Zbirko izbranih del slovenske fotografije oziroma Kabinet slovenske fotografije so pri Gorenjskem muzeju v Kranju - rojstnem mestu prvega slovenskega fotografa in fotografskega izumitelja Janeza Puharja (1814-1864) - ustanovili leta 1970. Razstava bo odprta do 2. marca.
Stripi iz Pila in bloga
Matej de Cecco je risar stripov in šaljivih ilustracij. Na razstavi v knjigarni Konzorcij so razstavljeni njegovi pasični stripi, objavljeni v reviji Pil in na blogu. "De Cecco v svojih delih pogosto zvito uporablja igrive barvne prehode, tuja pa mu ni niti subtilna simbolika, ki s svojo nevsiljivostjo še dodatno podkrepi že tako močno sporočilo," so o razstavi, ki bo na ogled do 30. januarja, zapisali pri založbi Mladinska knjiga.
Dva objekta - dva pola
Kiparka Katja Majer v Bežigrajski galeriji 1 predstavlja najnovejšo prostorsko postavitev z naslovom Gaja in on, ki je. Na ogled sta postavljena dva objekta - dva pola, bel in rdeč, svila in žamet, prosojnost in njeno nasprotje. Gre za sopostavitev dveh "školjčnih" objektov, ki tvorita nov simbol. Skupna oblika na eni strani nakazuje številko osem, na drugi pa znak za neskončnost, ujetost in razmerje dvojnosti; razumevanje časa skozi cikel in gibanja, določenega z dimenzijami prostora. Razstava bo odprta do 13. februarja.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje